לפרטים חייגו

052-5215219
סגור חיפוש
ראשי בלוג הדברים החשובים כשמתכננים מטבח ופינת אוכל

הדברים החשובים כשמתכננים מטבח ופינת אוכל

isaacwp 07.06.22

Rate this post

מתכננים מטבח ופינת אוכל? בין אם אתם עומדים לפני שיפוץ ובין אם בונים בית חדש, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לעצב את המטבח באופן שיצור איזון בין אסתטיקה לבין פונקציונליות. מה שאומר, שעל המטבח שלכם להראות יפה מבחינה ויזואלית אך גם לשמש אתכם על הצד הטוב ביותר ולהתאים לצרכים שלכם בצורה ספציפית.

בעת תכנון המטבח, יש כמה גורמים עיקריים שכדאי לקחת בחשבון:

פריסה טובה של החלל

בשלב תכנון מטבח עליכם להחליט כיצד פריסת החלל תעבוד טוב עבורכם. שלב זה כרוך בקבלת לא מעט החלטות, כמו למשל, היכן למקם את כיור המטבח, משטח העבודה, המקרר, פינות האוכל עם השולחן והכיסאות ועוד. עליכם לשים לב שפריסת המטבח תהיה כמה שיותר יעילה על מנת שהשימוש במטבח יהיה פונקציונלי ויספק מענה אופטימלי לצרכים שלכם.

אחסון יעיל ואיכותי

שני בחשיבותו לאחר הפריסה הוא האחסון. שטח האחסון במטבח ממלא תפקיד מכריע מכיוון שאזור זה בבית מלא באביזרים, כלי מטבח יומיומיים, כלים לאירוח, סירים, מכשירים חשמליים כאלו ואחרים וכדומה. אחסון מפחית את העומס שלכם, ועליו להיות אידיאלי ומותאם לאורח החיים שלכם. מעבר לכך, חשוב לשים גם לב לכל הפרטים שהופכים את האחסון ליעיל ואיכותי כמו למשל הפרזול. כך למשל, בחירת מגירות איכותיות עם פרזול איכותי היא קריטית, ויכולה להשפיע על מידת העמידות, כמו גם על נוחות ויעילות השימוש.

תאורה שיוצרת אווירה

אולי נדמה לכם שתאורת המטבח שולית, אבל בפועל יש לה תפקיד חשוב. תאורת המטבח תיצור את האווירה הרצויה בחלל, והיא ממש יכולה להשפיע על מצב הרוח שלכם כאשר אתם נמצאים בו. כמו כן, ככל שיהיו יותר מקורות אור, כך תוכלו להשתמש במטבח בצורה יעילה ובטוחה. פתרונות תאורה ניתן לשלב בהמון דרכים, מה גם שאפשר לנסות לעצב את המטבח כך שתכנס אליו כמה שיותר תאורה טבעית.

בחירת ריצוף איכותי

ריצוף המטבח אינו צריך להיות מובן מאליו כלל, ועליכם להקדיש מחשבה לבחירת פתרונות ריצוף איכותיים, פונקציונליים ועמידים. אל תשכחו שהריצוף במטבח צריך לעמוד תחת עומס תנועה רב, לגלות עמידות בפני כתמים, חום, מים או לחות ולהיות כמה שיותר בטיחותי. לכן כלל אצבע הוא לבחור בחומרים כמה שיותר איכותיים ובטיחותיים.

הכניסו המון אוויר

בזמן שאתם מתכננים את חלל המטבח עליכם לשים דגש גם על נושא האוורור. חשוב שתהיה זרימת אוויר טובה בחלל המטבח, מכיוון שזהו אזור שמבשלים בו ואתם לא רוצים שיהיו לכם בבית ריחות לוואי כאלו ואחרים. אם לא אפשרי לדאוג לאוורור טבעי, פשוט שלבו בתכנון גם קולט אדים איכותי שישמור על חלל המטבח מאוורר ועל האוויר שלכם בבית נקי.

לסיכום, עליכם להבטיח שהמטבח שלכם גם יהיה מושך ויזואלית, וגם יהיה פונקציונלי בו זמנית. זו הסיבה שעליכם להקדיש מחשבה לתכנון ולבחור בפתרונות איכותיים ועמידים שישפרו את המראה של המטבח, אך גם ישפיעו רבות על נוחות השימוש.

כתבה הבאה כתבה הבאה כתבה קודמת כתבה הבאה
× שלחו הודעה