לפרטים חייגו

052-5215219
סגור חיפוש
ראשי בלוג איך לעצב מטבח מודרני

איך לעצב מטבח מודרני

isaacwp 21.07.22

Rate this post

ישראלים אוהבים לבשל, אנחנו לא אומרים את זה כי בדקנו את זה בכלים מחקריים, אנחנו אומרים את זה כי מדובר על נתון שפשוט אי אפשר לפספס. כל מה שאתם צריכים הוא להביט ימינה ושמאלה וכבר תראו את השורה המכובדת של תכניות בישול המשודרות בטלוויזיה שלנו ללא הפסקה, את כמות המסעדות שנפתחות כאן בכל יום מחדש, את שולחנות החג והשבת המלאים שהפכו מזמן לסמל ישראלי. 

ישראלים אוהבים לבשל והמטבח הוא ללא כל ספק הלב הפועם של הבית. כמו שאמרו חכמים מאיתנו: 'הצבא צועד על קיבתו'. אם אתם עסוקים בעיצוב המטבח שלכם, מתלבטים איך לעשות את זה נכון ולא יודעים לאלו פרטים כדאי לשים לב, אנחנו כאן עם המידע שיעזור לכם לעצב את המטבח בסגנון מודרני ומותאם אליכם. 

מטבח מודרני הוא קודם כל מטבח פונקציונאלי 

מטבח מודרני הוא בראש ובראשונה מטבח בו נוח לעבוד. בכלל, העיצוב המודרני, בניגוד לעיצוב בסגנון קלאסי וישן יותר, עסוק בניסיון לעצב את החלל בצורה אסתטית ויפה אמנם, אבל בעיקר פרקטית ונגישה. אם אתם מבשלים הרבה, הרי שעיקרון הסדר, העיצוב המאורגן, צריך להיות הקו המנחה לאורך תהליך עבודת עיצוב המטבח שלכם. 

חישבו כמה שעות אתם מבלים במטבח בשבוע רגיל, האם אתם מבשלים או אולי התחביב הוא אפייה? איפה אתם רוצים לשים את המקרוגל ואיפה אפשר לאחסן כלים שאתם לא משתמשים בהם בדרך כלל. ככל שהכלים בהם אתם נעזרים ביום יום, יהיו במקומות אליהם קל לכם לגשת, כך המטבח יצליח להגשים את היעוד שלו בצורה הטובה ביותר. 

מטבח מודרני הוא מטבח המורכב מריהוט איכותי 

עיצוב מודרני שם את הדגש על הגימור. ריהוט איכותי, כזה שנשמר לאורך זמן, גם בסביבת עבודה מלכלכת ומלאה בלחות, הוא הסמל של המטבח המודרני. טריקה שקטה, ברזים אותם נוח לנקות ועוד, הם בדיוק הדברים הקטנים שמשלימים את העיצוב כולו. לאורך תהליך עיצוב הבית והמטבח, קל לוותר על איכות מתוך ניסיון לחסוך כסף וכי 'זה לא חשוב כל כך'. אבל אנחנו כאן כדי להגיד כי דווקא המטבח, הוא המקום בו החשוב ביותר הוא למלא את החדר בריהוט איכותי, עם גימור מוקפד, כדי שהעין תתפוס את הניקיון ואת הקו האחיד, שיוצרים ביחד את התחושה של ביטחון ורוגע. 

מטבח מודרני הוא מטבח עם כלי מטבח איכותיים 

אם אתם יוצאים לדרך ובוחרים להפוך את המטבח שלכם למעוצב בהשראה של עיצוב מודרני, אתם צריכים לצייד אותו בכלים שיהפכו אותו למטבח בו כיף לעבוד. היום, קל יותר מתמיד, לרכוש לבית כלי מטבח אותם ראינו בעבר במסכי הטלוויזיה. סכיני שף איכותיות, קערות נוחות, כלי מטבח נוחים וכלי חשמל מתקדמים, כל אלו יהפכו את העבודה במטבח לנעימה ונוחה הרבה יותר. 

כמו שאין דבר כזה ארון יפה בלי בגדים יפים המאוחסנים בתוכו, כך גם במטבח, אי אפשר לעצב מטבח בהקפדה, אם אנחנו לא עושים כל מאמץ למלא אותו בכלים יפים ונוחים שיציתו חיים בתוכו. 

לפני הכל, לכו לספוג השראה 

עיצוב מטבח מודרני הוא אמנם בעל כללים מסוימים, אבל גם בשדה הזה יש הרבה אפשרויות בהן ניתן לבחור. כדי שתהיו בטוחים כי אתם בוחרים את הבחירה המתאימה לכם, היינו ממליצים לכם לא לוותר על הצצה באתרי האינטרנט השונים, במגזינים נחשבים, שיעזרו לכם לקבל את ההשראה שתעזור לכם לבחור בהתאמה למה שאתם אוהבים ומעוניינים שיהיה במטבח שלכם גם. 

כתבה הבאה כתבה הבאה כתבה קודמת כתבה הבאה
× שלחו הודעה