לפרטים חייגו

052-5215219
סגור חיפוש
ראשי בלוג המדריך לעיצוב נכון של חלל האוכל בבית

המדריך לעיצוב נכון של חלל האוכל בבית

isaacwp

האזור בבית, המיועד לאכילה, הוא אחד האזורים הפעילים ביותר. אין זה אומר בהכרח שנוהגים לבלות בו בכל יום, אך בהחלט שעות רבות במהלך החודש מוקדשות לו. לעיתים מדובר בארוחות מהירות עם הילדים לפני שמתחילים את היום, לעיתים אלו ארוחות מושקעות יותר בסופי שבוע או בחגים ולעיתים זה קורה כשמארחים אורחים. כך או כך, דואגים להשקיע באזור הזה לא מעט ולשלב בו את כל מה שצריך כדי ליצור בו מראה הרמוני ונכון.

מבחר בהתאמה מלאה

כאשר מעצבים את חלל האוכל בבית חשוב לקחת בחשבון כמה נקודות עיקריות. ראשית, את מי הוא אמור לשרת. אם מדובר במשפחה מרובת ילדים, כדאי לדאוג לרכוש פינת אוכל ענקית, שתשרת את כולם כהלכה. שולחן אוכל שנפתח ומאפשר ישיבה, סביבו, של לא מעט אנשים, הוא בהחלט פתרון מתאים. ואכן, כיום אפשר למצוא מבחר נהדר של פינות אוכל נפתחות, הניתנות להתאמה מדויקת בהתאם לכל הצרכים. כך אפשר לנצל כהלכה את החלל מבלי שיהיה צפוף ועמוס מדי, ומצד שני ליהנות ממענה מתאים כשכולם רוצים לשבת סביב אותו שולחן.

נקודה נוספת, שגם אליה כדאי להתייחס, היא עניין הסגנון. הסגנון העיצובי השולט בבית מצריך גם הוא התייחסות, ולו כדי ליצור קו עיצובי אחיד. לא מוכרחים, כמובן, שכל האלמנטים באותו חלל אוכל יהיו זהים בהכרח או "ידברו" באותה שפה עיצובית, אך כן חשוב שהם ישתלבו נכון זה לצד זה. ולכן, כדאי לחפש פינות אוכל מעוצבות התואמות לסגנון העיצובי השולט בבית, או כזה שתיראנה הולמות לאותו אזור. פינות אוכל, למשל, בסגנון כפרי, ידועות ככאלו המתאימות לחללים שבהם לא מעט אלמנטים טבעיים. הן פחות תתאמנה לבית בסגנון עיצוב מודרני. לעומת זאת, פינות אוכל בסגנון חדשני יתאימו לאזור עם קווי עיצוב נקיים וקלאסיים.  

יצירת חלל נוח ונעים

בבואנו לעצב את חלל האוכל בבית יש להתייחס גם לגודל החלל עצמו. פינת אוכל ענקית מצריכה סידור נכון של האלמנטים בה כדי לנצל את השטח היטב, אך חשוב לעשות זאת בצורה נכונה כדי שלא ליצור עומס בעין. חלל גדול איננו בהכרח הזדמנות להעמיס בפריטים ואלמנטים עיצוביים רבים. עודף יכול ליצור תחושה של מחנק ויעשה את העבודה ההפוכה. כאשר חלל האוכל קטן יחסית, כדאי לבחור את כל הפריטים ואת הרהיטים בקפידה כדי ליצור חלל שהוא נגיש, נוח ושימושי.

כדאי גם לזכור שלעיתים הצרכים משתנים. מספר הנפשות בבית עשוי להשתנות לאורך השנים, הילדים גדלים ועוזבים את הבית או מתווספים למשפחה בני משפחה חדשים. לשם כך, שילוב של שולחן אוכל ורסטילי, כזה שנפתח ונסגר ומותאם לצרכים הוא הדרך הנכונה להתמודד עם המשימה. כך או כך, פנייה לחנויות המתמחות במכירת פינות אוכל וריהוט לבית היא הזדמנות להיחשף לטרנדים החמים בעולם העיצוב, ובעיקר לאלה שמשלבים כהלכה בין יופי, סטייל לפונקציונאליות. 

כתבה הבאה כתבה הבאה כתבה קודמת כתבה הבאה
× שלחו הודעה