לפרטים חייגו

052-5215219
סגור חיפוש
ראשי בלוג  5 טיפים לבחירת מנורת תליה לפינת אוכל

 5 טיפים לבחירת מנורת תליה לפינת אוכל

c@digitouch.co.il 14.04.22

Rate this post

פינת האוכל היא ממלכת הסעודה הבלתי מעורערת של הבית. בשנים האחרונות אפשר לראות פינות אוכל במגוון דגמים ועיצובים הנפתחים אל עבר המטבח או הסלון, חוצצים בין החללים או מתפקדים כחלל בפני עצמו. שולחנות אוכל מרובעים, מלבניים או מעוגלים עשויים מחומרי גלם משובחים בעמידות גבוהה ובאסתטיקה מרשימה לצד כיסאות ייחודיים שביחד יוצרים טוטאלוק מרהיב.
אין ספק שלתאורה של פינת האוכל השפעה רבה על מראה החלל המתקבל והאווירה בחדר.
מנורות תלייה מהוות פתרון נהדר להארה של פינות אוכל מהסיבה הפשוטה שהן מרחפות בחלל ואינן מפריעות לסעודה ויחד עם זאת, הופכות לסוג של אלמנט וויזואלי במרחב.
כיצד תבחרו את מנורות התלייה האולטימטיביות לפינת האוכל הביתית להשגת אפקט פונקציונאלי ומראה אסתטי מוצלחים? לפניכם טיפים חשובים לאור שבוקע מלמעלה ומאפשר שהייה נעימה בעת הסעודה או הישיבה סביב השולחן.

בפינות אוכל ובתאורה – הגודל קובע

ממש כמו שחשוב לבחור פינת אוכל שתתאים לאכלוס הפינה – כך חשוב לבחור מנורת תלייה שתתאים לממדים ולפרופורציות של החלל.
איך עושים זאת? ראשית, מודדים את החלל כולל התייחסות לשקעים. שנית, לוקחים בחשבון את השילוב של המנורה במרחב. כך שאם מדובר בתקרה גבוהה ובחלל רחב ידיים אפשר בהחלט לבחור מנורת תלייה מאסיבית וגרנדיוזית בסגנון שנדליר או נברשת אקסטרווגנטית עם זרועות מתכווננות כך שניתן יהיה גם להאיר את הפינה מכל הכיוונים.
אך במידה ומדובר בחלל קטן יחסית או בעל תקרה נמוכה יחסית, כדאי לבחור מנורות תלייה במראה מינימליסטי אוורירי וקליל ככל שניתן כדי לא להאפיל על החלל ולהימנע מיצירת גודש ועומס.
שימו לב גם לכך שיישאר מרווח מספק בין קצה המנורה לפלטה העליונה של השולחן למניעת התנגשות.

שילובים בין סגנונות בשולחן והמנורה

לבחירת מנורות יש חשיבות רבה במיקס אנד מאץ' בין מראה המנורה למראה של פינת האוכל.
החליטו – האם תרצו לייצר קוהרנטיות הרמונית ולבחור מנורה בקווים דומים ובסגנון זהה לשולחן כמו גוף תאורה בניחוח כפרי לפינת אוכל כפרית או מנורה בשיק מודרני מתוחכם לפינת אוכל מודרנית או שתרצו לייצר קונטרסט בין השניים כך שהשולחן יתלבט על רקע המנורה והמנורה תוסיף טאץ' מסוג אחר על רקע הפינה כולה. אפשר לייצר קשר וויזואלי מבחינת חומרי גלם או אלמנטים שונים או לייצר ניגודיות, הבחירה העיצובית היא שלכם.

LED הבחירה המוצלחת לפינת האוכל

אין ספק שבלי קשר למראה המנורה כדאי מאוד לייצר אווירה נעימה ואור שיאפשר מבחינה פרקטית לאכול בנעימים. נורת LED נחשבת היום לאלטרנטיבה מועדפת בקרב רבים מסיבות רבות: עמידות גבוהה של הנורה, חסכוניות משמעותית באנרגיה מבלי להתפשר על פיזור אור נעים וידידותי והיא מגיעה בוורסיות שונות לבחירה כך שאפשר ליהנות מהידידותיות שלה לסביבה ומהחסכוניות בחשמל מבלי להתפשר על אפקט מאיר בפינת האוכל.

שליטה בגווני האור בכל עת

היום יש אפשרות לבחור לפינת האוכל מנורה שמאפשרת שליטה וויסות של גוון האור המבוקש בין אם מדובר בעוצמה או בגוונים של אור – צהוב, לבן וכדומה. כך תוכלו להחליט בכל רגע נתון איזה אור מתאים לכם כעת: האם צהוב מחמם או לבן קריר כולל שינוי, הדלקה וכיבוי באמצעות מתג או שלט. בדקו שהמנורה להארת פינת האוכל אכן מאפשרת מעברים אלה.

כוונון גוף התאורה בהתאם לפינת האוכל

הגמישות אינה רק ברמת התאורה אלא גם ברמת העיצוב של גוף התאורה. ישנן מנורות רבות המעניקות למשתמש אופציה "לשחק" עם הזוויות של התאורה לפי האלמנטים המרכיבים את המנורה. למשל, לשנות זווית של חישוק או מוט להעלות ולהוריד לפי המראה המתקבל ביחד עם פינת האוכל. לדוגמא, הרחבה של הזרועות או החישוקים כאשר פינת האוכל במצב פתוח והצרתם במידה ופינת האוכל במצב סגור.

אל תתפשרו על איכות המנורות או על פינות האוכל וחשבו על שילוב מאיר עיניים ביניהם.

כתבה הבאה כתבה הבאה כתבה קודמת כתבה הבאה
× שלחו הודעה