לפרטים חייגו

052-5215219
סגור חיפוש
ראשי בלוג עיצוב לפי הצרכים שלכם ככה תעשו את זה נכון

עיצוב לפי הצרכים שלכם ככה תעשו את זה נכון

isaacwp 02.01.22

Rate this post

עיצוב משרד הוא הרבה יותר מאשר עיצוב מבנה או חלל ספציפי. כשאנחנו בוחרים לעצב את המשרד שלנו בצורה מסוימת, יש בכך גם אמירה ללקוחות, ספקים ואפילו לעובדים שמגיעים אל המקום ומבלים בו זמן מה, וכן יש בו גם אלמנט מעשי. לכן אנחנו צריכים להקפיד ולשים לב לאופן בו אנחנו מתכננים ומעצבים את המשרד שלנו.

הדרך בה אנחנו מעצבים את המשרד, היא אמירה לגבי האופי של המקום, המסר שאנחנו רוצים להעביר לכל מי שנכנס אליו, מה בדיוק אנחנו רוצים שהוא יראה ואיך אנחנו רוצים שהוא ירגיש במקום. העיצוב, כאמור, הוא גם בעל משמעות מעשית, שכן, ברגע שאנחנו מעצבים את המשרד בצורה מסוימת, הרי שזה יכול להשפיע על סביבת העבודה ועל היכולת שלנו להשתמש בה בצורה נכונה.

איך מעצבים את המשרד בצורה נכונה

בשביל לעצב משרד בצורה נכונה, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו שלוש שאלות: מה עומד לרשותנו מבחינת תנאים ותקציב, מה אנחנו צריכים מבחינת סביבת עבודה, ומה המסר שאנחנו רוצים להעביר ללקוחות, ספקים, עובדים או כל גורם אחר.

למשל, אנחנו צריכים לבחון איך המבנה בנוי, מה התקציב שעומד לרשותנו בשביל להתקין מערכות שונות, החל ממערכות מיזוג וכלה במערכת חימום רצפתי או כל סוג אחר של מערכת, וכאמור, איך בדיוק זה יכול לשרת אותנו מבחינת עבודה ואיך זה ישרת את המסר שאנחנו רוצים להעביר לכל מי שייכנס למקום, לכמה דקות או לשעות ארוכות.

אנחנו צריכים לקחת בחשבון, הרבה פעמים תהליך העיצוב הוא חד פעמי, לפחות לתקופת זמן ממושכת. כלומר, אנחנו לא נעצב את המבנה כל יום וגם לא כל שנה. ייתכן מאוד שנעצב אותו פעם אחת והעיצוב ישרת אותנו במשך שנים ארוכות. למשל, אנחנו לא נחליף כל שנה מערכת חימום רצפתי או מערכות מיזוג, לכן אנחנו צריכים לבחור את המערכות הטובות ביותר ולדעת כיצד להשתמש בהן לעיצוב המקום.

נקודות שיכולות לעזור בעיצוב המשרד

הנקודה הראשונה היא כאמור התייחסות לשטח שעומד לרשותנו. יש הבדל בין עיצוב משרד גדול לעיצוב משרד קטן, יש הבדל בין עיצוב משרד עם חלל אחד לבין עיצוב משרד עם מספר חללים. יחד עם זאת, זה לא אומר שאנחנו לא יכולים לעצב את שני המקומות בצורה אופטימלית מבחינתנו. להיפך, אם נדע לתכנן נכון את התהליך ולהשתמש נכון בתקציב שעומד לרשותנו, נהנה מעיצוב ברמה גבוהה.

הנקודה השנייה, אנחנו צריכים להתייחס לשאלה מה יכול לשרת אותנו באמת. למשל, התקנת מערכת חימום רצפתי יכולה לעזור לנו לייצר סביבת עבודה נעימה ואיכותית, לעומת זאת מערכות אחרות, אולי ייראו יפה אך הן לא ישרתו אותנו באופן מעשי ויהיו הוצאה לחינם. לכן זה לא משתלם. חשוב לבדוק מה כן ישרת וכיצד.

 

 

כתבה הבאה כתבה הבאה כתבה קודמת כתבה הבאה
× שלחו הודעה